Ebaregulaarne toitumine ja sellest tingitud kaebused 19.03.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutan murega üldise tervise ja toitumise pärast. Nimelt, nüüd kui paar kuud tagasi välismaale kolisin, algasid mul vaevused: vahel on peavalu, valu kõrvades, üldine väsimus ja nõrkus, vahel ka puhitused kõhus ja kuivus suus. Enam-vähem aiman, et millest see olla võib - toitumisest, st ebaregulaarsest toitumisest. Sest enne välismaale kolimist seda probleemi ei olnud ning Eestis olles oli toitumine ka korrapärasem ja parem. Hommikuti alati ikka söön: hommikuhelbeid, võileiba , banaani, jogurtit vms. Lõuna ajal tööl söön ka sooja toitu, aga õhtuti tihti jõuan nii hilja koju, et näksin vaid midagi, kuigi kõht isegi tühi, aga ikkagi ei söö eriti. Kindlasti ei ole see eesmärgipärane, et tahaksin kaalu langetada vms, sest kaaluga ei ole mul kunagi probleeme olnud, olen pikk ja sihvakas, kuna geenidega on kaasa antud kiire ainevahetus. Lihtsalt vahel väsinuna ei jaksa eriti süüagi midagi...

Kas oskate äkki soovitada, mida teha ning milliseid toiduaineid tarbida. Samuti sooviksin teada riske, et mis võib kaasneda, kui sellise ebaregulaarse toitumisega jätkan.
Kuna olen välismaal, siis arstile pöördumine on natuke keeruline selle probleemiga hetkel. Seega oleksin vastuse eest tänulik.

Ette tänades

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie kirijas on vastus küsitule ja nii kordan vaid selle üle. Terviseriskdena ongi esmaselt üldine halvenev enesetunne: väsimus, nõrkus, jmt. Kui toitumine jääb väga ühekülgseks ja korrapäratuks tekib organismis oluliste toitainete puudus, mis pikemas perspektiivis võib meie keha ka tõsisemalt kahjustada. Seega, püüdke oma toitumine vanadesse rööbastesse saada. Nii nagu tavaliselt taoliste kirjade puhul soovitan teilgi teha tutvust toituine.ee leheküljega, kust saate vajalikku toitumisalast infot, et oma menüüd korrigeerida. Hetkel soovitaksin teil kirja põhjal läbi teha ka kevadise vitamiinikuuri, mis võiks kindlasti sisaldada B grupi vitamiine.
Heade soovidega, dr.Ehala