Millest on tingitud isu magusa, kohupiimatoodete ja kala järele? 10.03.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Palun andke infot, millest võib olla tingitud pidev magusaisu ja pidev isu kala, kodujuustu,kohupiima,kohukeste, kohupiimakreemide järele? Muud toitu üldse ei taha ja saaksingi toituda ainult kohukestest ja samuti erinevad saiad, kus ainult on sees kohupiima ja just magusad asjad ka, sest magusaisu on meeletu ja ma ei suuda neid isusid kontrollida...millest võib see tingitud olla ja mida ma peaksin tegema? Ma tahan suppi süüa aga ma ei suuda, sest see ei lähe alla ja selle asemel sööks pigem sada kohukest ära.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kasutades ainult ühte tüüpi toiduaineid viime organismi tasakaalust välja. Liigne maiustamine on seotud veresuhkrutaseme kõikumise ja toitainetepuudusega, mis omakorda viib isusööstudeni ja sageli süvendab maiustustega liialdamist (sh. saiakesed, kreemid, jmt). Tekib suletud ring ning kui me oma toitumist teadlikult ei korrigeeri ja jätkame liigse maiustamisega, siis ainult süvendame protsessi. Meeleolumuutused, liigne pinge, vähene puhkus, vähene liikumine-kõik see süvendab eelpooltoodud kaebusi. Soovitan teil eelkõige teha endale selgeks tasakaalustatud toitumise põhireeglid ja nendest ka kinni pidada. Lisaks võib teha hetkel ühe polüvitamiini kuuri. Toitumise kohta saate infot toitumine.ee netileheküljelt.
Parimatega, dr.Ehala