Refluks 07.03.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen juba pikemat aega elanud teadmisega, et mul on refluks. Käisin gastroskoopias ning seal öeldi, et söögitoru on põletikuline ning diafragmaga on mingisugune probleem (täpselt ei mäleta). Pärast seda olengi võtnud mitu kuud Nexiumit. Hetkel pole paremaks läinud, kuigi olen ka jälginud, mida söön. Hetkel pole täheldanud, et mingi kindel toiduaine teeks olemise hullemaks, vb gaasilised joogid ja rasvane toit, aga seda tarbin väga harva. Kas te oskate soovitada midagi? Olemine on tõesti halb.

Suured tänud!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Esmalt soovitaksin kaebuste püsimisel siiski uuesti nõu pidada oma raviarstiga. Toitumise osas on oluline jälgida, et toidukordade vahed ei jääks liiga pikaks (üle kolme-nelja tunni) ning et pigem sööksite korraga vähem, aga see eest sagedamini. Toidud olgu kergelt töödeldud (hautamine, keetmine, vokkimine, jmt) ning vedelikurikkad. Eelistatult köögiviljarohked hautised, supid. Vältida tuleks praetud ja muul moel liigselt ületöödeldud toite nagu ka kondiitritooteid. Lisaks võite lugeda - http://www.korvetised.ee/reflukshaigus/514754?itemId=513882&nav=yes
http://www.inimene.ee/index.php?disease=r&sisu=disease&did=219

Parimatega, dr.Ehala