Toitumine ja naha seisund 26.12.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Kas vistrikud võivad olla märgiks valest toitumisest? Puberteedieas oli mul tihti vistrikega probleeme, aga pärast 18. eluaastat on naha seisund parem olnud. Lootsin juba, et olengi välja kasvanud sellest probleemist. Nüüd on peaaegu 2 kuud nahk väga kehv välja näinud. Vistrikud asuvad peamiselt otsmikul, dekoltee piirkonnas, vähem seljal ja kaelal. Kas see võib olla seotud toitumisega? Kas suhkrust ja meest loobumine võiks kuidagi aidata? Mingeid ravimeid ma ei tarbi, kuid võtan B- ja D-vitamiini ja raua ja kaaliumi toidulisandeid (kuna ma ei söö üldse punast liha).

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Vistrikud võivad olla seotud toitumisprobleemidega, kuid põhjused võivad peituda teinekord ka mujal (hormonaaltasakaalu häired, vm). Toitumise poole pealt ei saa ühest nõu anda. Nagu küsite võib magusaga liialdamine olla üheks vistrike tekkepõhjuseks, aga mitte ainult. Nahk vajab normaalseks funktsioneerimiseks palju erinevaid vitamiine ja mineraalaineid. Analüüsige oma toitumist, teada saamaks, kas teie toit sisaldab ikka kõike vajaliku. Selleks võite kasutada näiteks toitumine.ee lehekülge. Samas võite teha veel ka kuuri mõne spetsiaalse toidulisandiga- näiteks Perfectiliga. Kui probleem püsib tasub nõu pidada mõne nahaarstiga ning vajadusel võite toitumise osas tulla konsultatsioonile.
Heade soovidega, dr.Ehala