Kas Omega 3, 6, 9 ja säärevalu on omavahel seotud? 19.12.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 168 cm pikk ja kaalun 43 kilo. olen 1 kuu igal hommikul võtnud 2 Omega 3, 6, 9 kompleksvitamiini.
Peale on kirjutatud 2 kapslit sisaldab:
omega 3 442mg
omega 6 266mg
omega 9 177mg
Nüüd viimased 5 päeva on hakanud sääreluud aegajalt valutama, põlved ei valuta. Nagu oleks närvivalu või nii nagu lapsena kasvamise ajal. Trenni ma ei tee, mingit koormust jalgadele pole andnud. Kas põhjus võib olla selles, et võtan korraga 2 tabletti hommikul ja õhtul ei võta? Või olen juba liiga palu võtnud? Kala maitset, mis peaks näitama, et olen üle tarbinud, ma suus ei tunne, kuna need on taimsed Omega 3, 6, 9. Või vastupidi, et mul on luudehõrenemine ja nüüd toimub mingi uuenemine/kasvamine?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie luu-lihaskonna seisundi kohta ei saa ükski arst kirja teel hinnangut anda, kuid tarbitud toidulisandiga tekkinud valusid siiski ei seostaks. Võttes arvesse kirjas mainitud kaalu ja ka kaebusi, soovitan pöörduda uuringuteks arsti vastuvõtule.
Heade soovidega, dr.Ehala