Toitumine ja ülekaal 14.12.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Kaalun 68-69 kg. Ja olen 174 cm pikk. Sünnitasin poolteist kuud tagasi. Kaal langes praeguse kaalu peale paari nädalaga. Kas see on normaalne kaal? Rohkem lihtsalt alla kaalust ei lähe ja pole eluaeg just piitspeenike ka olnud. Liigun suhteliselt palju ja ei söö palju. Väldin võimalikult palju magusat. Kaal kõigub vahel kilo siia, kilo sinna.
Ei oska ise sellele mingit selgitust leida.

Ette tänades. R

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Olete oma toodud näitajatega normkaalus (KMI=22,7), aga kirja lugedes oletan, et enne rasedust kaalusite vähem kui hetkel. Sünnitusjärgselt pole kindlasti taastunud veel raseduseelne hormoonide tase ja organismi funktsioneerimine ning see on igati normaalne. Seda enam kui toidate last ka rinnaga. Seega toituge mitmekesiselt ning liikuge võimalustele vastavalt. Muretsemiseks praegu küll põhjust pole.
Heade soovidega, dr.Ehala