Miks ma ei suuda kuidagi kaalust alla võtta? 10.12.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mure on selles, et olen proovinud igasuguseid erinevaid meetodeid kaalulangetamiseks, kuid miski ei õnnestu... Liigun piisavalt, söön normaalselt ja kilod ainult tulevad... Ja seda lapsest peale... Ma ei oska enam midagi ette võtta... Hetkel olen 176cm pikk ja kaalun 103 kg... see pole enam normaalne paraku:S

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kaalu on teie pikkuse kohta tõesti palju, kuid nii nagu kõigi teiste taoliste kirjade puhul ei saa ma siingi konkreetseid vastuseid anda, sest info, et liigute piisavalt ja sööte normaalselt ei ole nõustamiseks piisav. Pakun välja teile järgmised variandid. Kui soovite veel ise proovida, siis saate kasutada nõustamiseks toitumine.ee leheküljel olevaid materjale. Seal on võimalus analüüsida oma toitumist toidupäeviku alusel ja teha arvutusi vajamineva energiahulga kohta kaalukaotamiseks. Kui jääte siiski hätta, olete oodatud nõustamisele.
Heade soovidega,
dr.Ehala