Diabeetiku toitumisnõustamine 22.07.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
oma ema aitamiseks sooviksin teada, kas ja kus on diabeetikul võimalik saada dieedinõustamist. Minu ema on väga ülekaaluline, käib nii Viljandis kui vahel ka Tartus arstide juures. Iga kord öeldakse talle vaid, et võtke kaalust alla. Ta ei oska seda omast peast teha, tal pole pikemas plaanis võimalik oma insuliini ja dieeti omavahel tasakaalustada, aga abi pole siiani keegi pakkunud. Küsisin ta käest, et miks ta ometi siis ei ütle, et kuulge ma ei oska, aga tal on nagu piinlik kedagi tülitada...
Elan ise välismaal ja ei oma otsest kontakti tema arstidega, aga hetkel juba tundub, et pean hakkama tema eest asju ajama. Enne siiski küsiksin, et kuhu saaks inimene spetsiifilise diabeetiku kaalulangetamise ja dieedinõustamise probleemidega pöörduda Viljandis või Tartus?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tallinnas on Diabeedikeskus(Sütiste tee 17), kust saab vastavat nõu ning ka Tartus on diabeediõed. Esmalt soovitan küsida teie emal oma arsti käest, kes peaks leidma talle võimaliku lähima kontakti. Head informatsiooni on nii Diabeedikeskuse kui ka Diabeediliidu kodulehel. Samuti on hulgaliselt väljaandeid diabeetiku toitumisest, mis kindlasti olemas ka ema raviarstil (need on patsientidele jagamiseks).
Heade soovidega, dr.Ehala