Operatsioonijärgne kaalukaotus 02.07.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mul oli kaks päeva tagasi operatsioon, olen alla võtnud 5,5 kg selle ajaga, on see normaalne? Toitun väikestes kogustes ja üpriski kergeid asju tarvitan. Kui palju ma umbes alla võtan kahe kuuga, kui palju oleks normaalne võtta ja kuidas oleks võimalik kaotatut mitte tagasi saada?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Operatsioonijärgne kaalukaotus on täiesti normaalne. Teadmata teie andmeid (kaalu, kasvu, toitumist) ei saa ma aga küsimuse teisele poolele vastata, sest minu jaoks on selgusetu, et kas ja kui palju te üldse vajate kaalu alandamist. Juhul kui kaalulangus on vajalik, siis sõltub kõik ka sellest, mis kaalus hetkel olete.
Heade soovidega, dr.Ehala