Väsimus ja kohvijoomine 21.05.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Mure siis järgmine. Olen 16-aastane põhikooli lõpetaja. Pidevalt on olnud probleemi väsimusega. Olen 176 cm pikk ning kaalusin 69-70. Nüüd olen paar kilo juurde võtnud ( paari kilo all pean ma silmas, et 3-4 kilo). Juba kusagil 6. klassis või isegi veel nooremana hakkasin liiga tihti ära väsima, väikse koormuse pärast isegi. On sagedased peavalud ning hiljuti käisin ka arsti juures EKG-d tegemas, mis näitas, et mul on südamega ka probleemid.
Küsimus järgmine, et kas mu väsimus ja jõuetus on seotud mu liigse kohvi tarbimisega? Sest et olen kohvi tarbinud juba alates 8-9aastaselt. Ja päevas joon seda vähemalt 5 tassi.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Arvan, et liigne kohvijoomine pole ainus väsimuse põhju, kuid kindlasti süvendab ta viimast. Teadmiseks seda, et liigse kohvijoomise kõrvaltoimena viiakse organismist välja mitmeid vajalikke vitamiine ja mineraalaineid, mille vähesus omakorda võib väsimust süvendada.
Heade soovidega, dr.Ehala