Soov kaalus juurde võtta 12.05.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere

Olen väga kõhn (52kg, 172cm) noor naine ja sooviksin rohkem kaaluda. Oskate Te mulle soovitada mingit dieeti, millega kaal tõuseks, kuid samas oleks võimalikult tervislik ega mõjuks nahale halvasti (akne)?
Olen omal käel pidanud nö dieeti, mille käigus sõin absoluutselt kõike (mida rasvasem ja kaloririkkam tundus, seda parem) ja koguseid jälgimata. Tulemuseks oli väga halb enesetunne ja ägestunud akne. Juurde võtsin umbes 3 kilo ja sellise kaalutõusuga oleksin ka nüüd väga rahul, ainult et ilma nii tõsiste kõrvalmõjudeta.

Aitäh,
N20

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kaalutõstmiseks võiksite jälgida, et toidukordade vahed ei veniks üle 3 tunni. Seega võiks olla näiteks kolm põhitoidukorda ja 2-3 vahpala. Liigne rasvarikka toidu tarbimine kasuks ei tule. Kui jälgida rasvade tarbimist, siis võiks tuua menüüsse toiduaineid, mis sisaldavad just taimset päritolu rasvu (taimeõlid, mandlid, pähklid, soja). Pöörata tähelepanu valgurikaste toiduainete (kala, kana, kodujuust, jmt)tarbimisele ilma siingi liialdustesse kaldumata. Rafineeritud jahust toodete asemel kasutada täisteratooteid. Pidage toitumispäevikut, sest see lubab teil analüüsida, kas saate päeva jooksul ikkagi piisavalt energiat ning kas menüü toiteväärtus on paigas. Selles osas võib abiks olla toitumine.ee internetilehekülg.
Heade soovidega, dr.Ehala