Kehakaalu tõus 04.05.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 174,5 cm pikk ja kaalusin aasta tagasi, gümnaasiumi lõpus, 63 kilo. Pärast välismaale õppimaminekut võtsin 10 kilo kahe kuuga juurde.
Kas peaksin mõtlema kaalulangetamisele ja kuidas ma nii ruttu juurde sain võtta? Kas põhjus võib olla teise koha iseärasustes? Liigun siin küll vähem ja saiakesed, õlu ning šokolaad tegid oma töö.

Aitäh.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Arvan, et olete oma küsimusele ka ise vastuse andnud. Saiakesed, õlu ning šokolaad on väga energiatihedad ning näiliselt väikesest kogusest toidust võib saada suure koguse energiat. Kui taolisele toitekäitumisega kaasneb väike füüsiline aktiivsus on kilod kerged tulema. Mis puudutab kaalunumbrit ennast, siis pole hetkel tegu ülekaaluga. Samas on oluline pöörata tählepanu kehakompositsioonile üldisemalt, just sellele, mille arvelt teie kaal tuleb: kui palju on lihaseid ja kui palju rasvamassi.
Heade soovidega, dr.Ehala