Päevane kaloraaž 14.03.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 25-aastane, 174 cm pikk ja kaalun 82 kilo. Käin kaks korda nädalas vesiaeroobikas ja korra nädalas lisaks ujumas (45 minutit), lisaks liigun iga päev vähemalt 30 minutit jalgsi. Oskate palun mulle soovitada, milline peaks olema päevane kaloraaž? Kardan, et äkki söön liiga vähe.
Oleksin vastuse eest tänulik.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui soovite kaalu kaotada, siis on peale kaloritelugemise oluline, et jälgiksite ka toidu toiteväärtust ning toitumise korrapära. Täpset kaloraaži on ilma teie toitumis-liikumisgraafikut nägemata raske öelda, kuid kui soovite kaalu langetada siis ei tohiks kaloraaž hetkel minna üle 2000 kcal /p (keskmiselt ~1800-1900kcal/p).
Heade soovidega, dr.Ehala