Toitumine sooltevähendamise operatsiooni järgselt 11.02.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

Nädal aega tagasi läbisin sooltevähendamise operatsiooni kasvaja tõttu,
paranen, aga vaevlen tõsiselt kõhugaaside tõttu, haiglasöök ei ole ilmselgelt õige lahendus ja palun Teie nõuannet toitumise osas, nii tänaseks kui ka edaspidiseks. Soolesisu tühjeneb nüüdsest kõhupeal olevasse kotikesse.
Palun, kas te oskate soovitada asjakohast tasemel kirjandust, võib olla ka inglisekeelne.
ette tänades,
G.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teavet toitumise kohta saate nii Eesti Vähiliidu kodulehelt (vt. publikatsioonid ) kui ka teiste riikide vähiliitude kodulehtedelt. Tõin juuresolevalt mõned näited.
http://www.cancercenter.com/complementary-alternative-medicine/nutritional-therapy.cfm
http://www.cancer.org/docroot/MBC/content/MBC_6_2X_When_You_Have_Cancer_Surgery.asp
Saan aru, et lõikusest on hetkel veel vähe möödas, seega vajab kogu seedesüsteem uue olukorraga kohanemiseks aega. Esialgu soovitaksin süüa väikeseid koguseid korraga ning proovida mitte liialt palju erinevaid toiduaineid ühte toidukorda kokku panna. Kui üldjuhul soovitatakse tarbida palju kiudaineterikast toitu, siis esialgu soovitaksin teil viimaste osakaalu vähendada(täisteratooted, toored köögiviljad, jms). Jälgida tasub ka piimatoodete mõju seedimisele ning leida viimaste seast endale sobivad. Hoidke silm peal ka toiduainete rasvaprotsendil eelistades väiksema rasvaprotsendiga tooteid.Toit võiks olla võimalikult vedelikurikas ning toidu valmistamisel kasutada kergeid töötlemisviise. Need on väga esmased ja üldised nõuanded. Kui seedimine kohaneb uue olukorraga, saate ka endale enam lubada.
Heade soovidega, dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

Suur kõht:(

Tere!
Küsimus oleks selles, kuidas kõige kiiremini saada üleliigsest rasvast lahti mis asub kõhul :((mitte ainult operatsiooni kaudu)?

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Mingit imenippi mul kahjuks pakkuda pole. Ikka ainult tasakaalustatud, teie pikkusele ja eale vastav toitumine ning sobivad harjutused. Õnneks allub kõhul paiknev rasv võrreldes puusadel ja ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: