Toitumine ja kõrge veresuhkur 27.01.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on veresuhkur 12,3. Mis toiduaineid Te soovitate mul süüa ja mis toiduaineid ma võiksin süüa?
Ettetänades!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Antud küsimusele ei saa kindlasti vastata kirja teel. Siit ei selgu, kas olete diabeetik või oli antud suhkrunäit esmakordselt nii kõrge. Samuti ei selgu, kas antud näit oli saadud vere võtmisel tühja kõhuga või peale sööki. Kui see on esmaleid vajate täpsustavaid uuringuid. Kui olete diabeetik, siis taolise näidu puhul on oluline kas veresuhkrud püsivad pidevalt kõrged või on see vaid ühekordne näit. Esimesel juhul on võimalik, et vajate toitumise korrigeerimise kõrval ka ravi korrigeerimist. Saan vaid soovitada, et jagage oma süsivesikute rikaste toitude tarbimine päeva lõikes ühtlaselt (teraviljatooted, puuviljad, kartul, jms) ning hoiduge liigsest maiustamisest. Tarbige enam täisteratooteid ja tõste oma menüüs köögiviljade osakaalu (vähemalt 200-300 gr/päevas). Ka liikumisaktiivsus on oluline, et suhkrunäitusid kontrolli all hoida. Samuti soovitan teil konsulteerida oma raviarstiga.
Heade soovidega, dr.Ehala