Kaalus juurde võtmine 16.12.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere
Nimelt on mul mure: sooviks hirmsasti kaalus juurde võtta. Olen 24a , 159 pikk ja kaalun 43kg. Mul on juba 1 laps, aga olen nagu kirp . Paljud ütlevad selle peale, et ole õnnelik, et selline oled, aga ma sugugi ei ole. Ma võin süüa nii palju kui tahes, ikka ma juurde ei võta . Enne oli vähemalt kusagilt katsuda, nüüd pole tagumikku ka, rindadest rääkimata. Äkki on teil soovitada meetodeid, kuidas kaalu tõsta või on mingeid ravimeid? Trennis pole aega käia, aga tööl annan võimlemist .

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Esmane on selgeks teha, kas teie poolt tarbitud ja kulutatud energia on tasakaalus. Kogemuse põhjal võin öelda, et sageli jääb päevane kaloraaž siiski allapoole tegelikkku vajaminevat energiat. Hetkel kui soovite juurde võtta ei tohiks kaloraaž olla alla 1700-1800 kcal/p. Oluline on korrapära. Soovitan jälgida, et toidukordade vahed ei veniks üle kolme tunni pikaks. Päevas peab olema kindel koht ka soojal toidul. Selleks et öelda, mis on teie puhul probleemiks peaksin nägema toitumispäevikut. Oluline keha normaalseks ülesseehitamiseks on kõigi toitainete piisav kättesaadavus. Vadake, et teie menüü sisaldaks kana, kala, kohupiima (kodujuustu), taimseid õlisid (oliivõli, jt), pähkleid, mandleid, täisteratooteid, köögi- ja puuvilja. Loomse rasva ja maiustustega liialdamine kaalutõusule teie puhul kaasa ei aita. Oma menüü paremaks tasakaalustamiseks võite kasutada toitumine.ee kodulehekülge.
Heade soovidega, dr.Ehala