Seedimise häire 02.12.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

2009. aasta veebruaris oli mul antibio. kuur, mis kestis 10 päeva, see sai edukalt läbitud. Paraku arst ei suunanud sel ajal tähelepanu sellele, et normaalse biofloora taastamiseks oleks mõistlik probio. kuur otsa teha.
Peale antibio. kuuri tähistasin enda sünnipäeva mõned päevad, peale seda läks seedimine paigast ja käisin päevas 3-4 korda WC´s. Peale seda proovisin septembrikuuni erinevaid probiootikume, mis aitasid mingi maani ja siis läks kõik sama rida edasi (viga oli sel ajal selles et selle kuuri jooksul jõin ikka õhtuti 1-2 õlut). Sellest septembris teada saades soovitati mulle teisi probio. mida võtsin kuu aega kordagi alkoholi joomata. Abi sellest enam ei olnud ja nüüd viimane kord arsti juures käies soovitati 2x Imodiumi tablette, need võtsid 7 päevaks mul kõhu kinni, kuid sealt läks see samamoodi edasi.
Oskate ehk mingit nõu anda või mis järgmiseks teha, millised protseduurid mind ilmselt ees ootavad?

Ette tänades.
20 aastane noormees

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui seedetegevus pole vaatamata toetavatele kuuridele selle aja jooksul normaliseerunud tuleks siiski arstiga nõu pidada,et välja selgitada püsiva kõhulahtisuse põhjus. Kirja teel oletusi teha on siinkohal raske.
Heade soovidega, dr.Ehala