Kalorid 02.10.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tervist. olen 20-aastane, 163cm pikk, 54kg neiu. mul on selline mure, et kuna käin ülikoolis, siis nädala sees 5-6 päeva toitun ma 1000 kcal-it. ma lihtsalt ei jõua ajaliselt rohkem süüa. enamasti on minu päevatoit järgmine: hommik:must kohvi, leib kurgi/tomatiga, virsik/õun vahepala: 2 õuna
lõuna:400g jogurtit /karjala pirukas õhtu:musti kohvi supiga/ u. 12 supilusika makaronidega
kuna nii süües jääb kehal paljudest toitainetest puudus, siis koju jõudes, ehk nädalavahetuseti söön ma kasvõi 3000kcal-it päevas. Ja nii 1-2 korda nädalas. Mul on küsimus, kuidas selline toitumine mõjutab mu tervist. Kas ma muutun lõpuks ülekaaluliseks ning muud tervisehädad?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.

Kirjeldatud toitumisviis ei taga kindlasti organismile vajalike toitainete kättesaadavust ning koormab seedesüsteemi. Me ei saa toitumise puudujääke piltlikult öeldes ette- või järelesöömisega tasakaalustada. Kui küsite, siis taoline toitumisviis võib põhjustada terviseprobleeme, mistõttu soovitan teil oma päevakava toitumise osas korrigeerida.
Heade soovidega, dr.Ehala