B3. Reesus Negatiivse veregruppi dieet. 13.09.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 39a. naisterahvas,peale teise lapse sündi 1996a. tõusis mul kehakaal.Kaalusin varem 50k. Olen proovinud ka erinevaid dieete pidada, kõige rohkem olen kaotanud 10k. Aga ajapikku tuleb kaal jälle tagasi. Sooviksin väga kaalu langetada sest ka alumine vererõhk on kõrgem kui peaks. Ka peavalud on sagenenud. Kas minu puhul aitaks veregruppi dieet? M.Märjamaalt.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Eduka kaalulangetamise eelduseks on, et kaalukaotusega koos muutuksid need käitumismustrid, mis kaalutõusu põhjustasid. Seetõttu tuleb esmajärjekorras selgeks teha, mis on põhjustanud kaalutõusu, olgu viimane seotud siis ebasobivate toitumis-, liikumisharjumuste või terviseprobleemidega. Alles seejärel saab teha kindlaid soovitusi. Valides mõne dieediprogrammi pimesi (sealhulgas veregrupidieedi) eelpooltoodule tähelepanu pööramata võib dieedist mingil perioodil kasugi olla, kuid lõpetades ettekirjutatud programmi jälgimise on kaotatud kilod sageli kiired tagasi tulema. Püüdke leida ülesse need põhjused, mis on teie kaalutõusuga seotud. Tegelege nendega. Konkreetse toitumisprogrammi vajalikkuse üle võiksite pidada nõu oma perearsti või mõne nõustajaga.
Heade soovidega, dr.Ehala