Ühe aastaga +20 kg. 03.09.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 26a naine ja minu suurimaks mureks on see, et olen täpselt ühe aastaga juurde võtnud 20 kg. Aastal 2008 juuli lõpus sündis mul teine laps, augusti lõpus kaalusin 67 kg, enne rasedust kaalusin 66 kg, seega kõik oli ideaalne. Aga, seejärel hakkasin äkki kaalus juurde võtma, esimesed 10 kg tulid 9 kuuga ja teised 10 kg lausa viimase 3 kuuga. Sellest mul ka s´uur depressioon ja pinge ja olen pidevalt õnnetu, olen proovinud süüa vähe ja dieete, aga alla pole grammigi võtnud. Hetkel kaalun siis 87,2 kg, aga ma ise olen kõigest 150cm pikk. Ma ei jõua enam midagi teha, ega tahagi, olen väsinud pidevalt, nutan vähemalt korra päevas kuna kõik tundub nii masendav. Tahaks kaalude jälle alla 70 kg, aga see tundub tänaseks võimatu.
Tahaks Teie soovitust, et kuidas enda eluga edasi minna ja kuidas või millest alustada. Kas peaksin minema kuskile nõustaja juurde, psühholoogi või psühhiaatri juurde? Olen proovinud ka Reductili ja Lindaxat, aga ei kummagiga pole ma maha võtnud kilogi, ainult juurde.
Käin iga päev jalutamas lapsega 4km umbes, ja midagi muud ma oma elus muutnud pole võrreldes varasemaga, kui ma vähem kaalusin. Praeguse seisuga võtan iga nädal 0,5-1 kg kaalu juurde.

Vastust oodates, Triin

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Soovitan teil tulla vastuvõtule, et välja selgitada, mis on kaalutõusu võimalik põhjus. Sellest lähtuvalt saab teha ka edasisi otsuseid.
(Reg: 533 18 008 või toitumine@kliinikum.ee)
Heade soovidega, dr.Ehala