Alakaal? 27.08.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen viimasel ajal uurinud anorektsia sümptomeid ja muud sellega seonduvat. Seda uurides tekkis mul ka küsimus. Teatavasti loetakse inimest alakaaluliseks kui tema kehamassi indeks on alla 17,5 ja seab oma söömisele piire. Siit ka küsimus. Kas inimene, kelle indeks on alla 17,5 , aga sööb päevas 2000 kcal on anorektik või mitte? Seejuures ei saa mainimata jätta, et kehaline aktiivsus jääb samale tasemele kui on normaalne.
Aitäh! :)

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Normaalseks loetakse kehamassi indeksit 18.5 mitte 17.5. Anoreksia diagnoosimiseks on kindlad kriteeriumid ning ainult kaalunumbri ja toidu kaloraaži järgi ei saa panna diagnoosi. Kehamassi indeksi 17.5 juures on kindlasti tegu aga alakaaluga, mistõttu tuleks üle vaadata nii kulutatud kui toiduga saadud energia. Nõu tasuks pidada ka oma perearstiga.
Heade soovidega, dr.Ehala