Toiduga liialdamine.. 03.08.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Ma olen13 ja kaalun 56kg ja mu kasv on 152cm. Kui ma hommikul ärkan ei saa ma ültse süüa ja kui saan, siis söön väga palju. Asi on selles et kui ma söön kaks taldrikut kartuleid ära, siis tahan veel ja kui mul on juba palju söödud, siis tundub et kohe lõhken ja et kõht on väga punnis ja ometi olen ikka veel näljane.
Palun aidake.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Liialdustest hoidumiseks on oluline süüa mitmekesiselt ning korrapäraselt, toidukordi vahele jätmata. Söömiseks tuleb võtta endale aega, sest kiirustamine on sageli üks ülesöömise põhjustest. Kui toiduga liialdamine on seotud meeleolu muutusega (kurvameelsus, pahurus, vm), siis tuleb tegeleda eelkõige viimasega.
Heade soovidega, dr.Ehala