Ülekaalulise toitumine 28.06.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus on juba pealkirjas ;)) Sooviks väga konkreetset menüüd. Siiani loetu on kõik kuidagi umbmäärane.
Endast - ei suitseta, ei tarvita alkoholi, ei rasvaseid toite, ei saia ega saiakesi, ei magusaid veesid, magusat on niipalji kui 2 väikest suhkrutükki kruusile kohvile, ei osata ammu enam vorstitooteid.
Tööle lähen jala juba 10 aastat ( see on 2*30 minutit läbi metsa, külmal ajal kepikõnd 2*45 min. päevas).
Töö on tõsi küll istuv, aga liigutan ennast ikka ;))
Uni on hea, problemid on täiskuu öödel aga sellelle suhtun rahulikult.
Pean ka toitumispäevikut.
Probleemiks on kõrge vererõhk. Väga halvasti tunnen ennast palavate ilmadega. Talvel tunnen ennast hästi.
Perearsti kuures olen käinud, tarvitan rohtusi. 20 kilo ülekaalu tuleb maha väga vaevaliselt kui üldse.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Menüüd ma kirja teel kellelegi ei paku. Taoline kirjavahetus on siiski esmaseks ja üldiseks nõustamiseks. Esimesel pilgul jääb teie kirjast mulje, et kõik oleks justkui paigas kuigi väidetavalt on kaalu üle ning mis on selle põhjuseks kirjast ei selgu (te ei maini ka oma pikkust ja hetke kaalunumbrit). Kui on soov saada konkreetset menüüd tasub võtta oma toitumispäevik(ud) kaasa ja tulla siiski vastuvõtule.
Heade soovidega, dr.Ehala