kolesterool 22.05.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Võtan simvastatini 40mg.Kas see võib mõjuda kahjustavalt maksale?
Kas pean seda võtma nüüd kogu elu või saan hiljem siiski loobuda?Näiteks kasutada vaid looduslikke kolesterooli alandavaid vahendeid?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teatud patsientidel võivad maksanäitajad toodud ravi foonil kõrgeneda, kuid seda saab teie raviarst kontrollida. Soovitan teil koos mainitud ravimiga kasutada Q10-t. Ravimi doosi ja ravi kestuse üle saab otsustada ikkagi ainult teie raviarst, kuid omaltpoolt tasuks püüda korrigeerida nii toitumist kui ka vajadusel langetada kehakaalu (juhul kui olete ülekaaluline). Infot kolesterooli kohta saate leheküljelt kolesterool.net. Samalt leheküljelt leiate soovitusi elurežiimi ja toitumise muutmise kohta.
Heade soovidega, dr.Ehala