Söömine. 20.02.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere olen väga mures oma kehakaalu pärast. Olen põhimõtteliselt aastaga 20 kg juurde võtnud ennem kaalusin umbes 50-53 kuid nüüd 78 kg. Ma söön ja söön ja söön ja ei saagi enam muud moodi. Mõtlen ainult toidust ja kui jälle murdun söön nii palju, et süda paha ja kahetsen. Ma tunnen, et ei saa hakkama, olen üritanud trenni teha hästi süüa jne. Aga nüüd nii lootusetu tunne, tunnen ennast pahasti, kuna ei ole enam samasugune kui poolteist aastat tagasi. Kas on ka mingeid abivahendeid, kui ma tunnen, et enam ei saa ise.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirjast jääb mulje, et ülesöömine on seotud emotsionaalsete probleemidega. Seetõttu tasuks pöörduda nõstamisele psühholoogi- või psühhoterapeudi poole. Samuti võite tulla toitumisnõustamisele (reg: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala