söögiisu puudumine 19.02.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tervitus!

Olen M24, 75kg , 190 cm

Oma kaalu ja pikkuse juures olen piitspeenike.
Kaalu ei saa kuskilt otsast juurde. Tihti ka puudub täielikult söögiisu. On olnud kordi kus 2 päeva järjest ei ole mitte midagi söönud - pole lihtsalt isu, tunnen et kui söön siis tuleb see sama teedpidi välja. Sedasi jätkates kaal ainult langeb.

Mida teha? kelle poole pöörduda?

Terv,

P.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui söögiisu langus on seotud meeleolumuutustega, tasub nõu pidada psühholoogi- psühhoterapeudiga. Samuti tasub teha läbi üldtervise kontroll ning tulla nõustamisele toitumise osas.
Heade soovidega, dr.Ehala