kehakaal 19.02.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

Mind ajavad segadusse internetis leiduvad kalorite vajaduse arvutamise kalkulaatorid. Samade andmete sisestamisel sain 500 kalori jagu erineva soovituse, kuidas praegust kehakaalu säilitada. Mulle endale tundub, et mu kehakaal säilib ka söögihulkade juures, mida mainitakse kui "ekstreemset" rasvakao kalorite piiramist. Samas paistab ka, et võtan muskleid juurde treenides, süües samas kalorihulka, mis peaks põhjustama kiiret allavõtmist. See erinevus mille puhul ma lihaskaalu juurde võtan võrreldes kalorite arvutajatega on umbkaudu lausa ligi 800 kalorit. Kui ma soovitatud kaloritehulga järgi toitun kipun paksuks minema.
Kas on võimalik, et seedimine vms on kuidagi väga efektiivne vms? Mul on peres ka teistel sama.
Samas teor. võib see kõik ka põhimõtteliselt näiline olla, sest ma pole sellele teemale väga-väga teaduslikult mõõdistavalt lähenenud. Kardan, et kui ma oma tarkusest asjale lähenen, võivad tekkida puudujäägid seoses intensiivse trenniga.

Kas ülalkirjeldatud juhtum on võimalik(ja vb isegi sage)?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kõigile teie arutlustele on raske vastata teadmata teie mõõtusid ning päevast toitumis- ning treeningrežiimi. Soovitan neis asjus nõu pidada mõne spetsialistiga. Kirja põhjal jääb mulje, et kipute langema liialdustesse. Ainult kaloritearvestusest on vähe. Lisaks on vaja paika panna ka päevane süsivesikute, rasvade ja valkude vajadus, jms. Mis puudutab valemeid, siis üheks enamkasutatavaks on Harris-Benedicti valem.
Heade soovidega, dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

Järsk kehakaalu tõus

Tere.
Mees 30. Tekkis probleem järsu kehakaalu tõusuga. 6 kuuga tõusis kehakaal 15 kilo ja iga kuuga kehakaal tõuseb. Liikumine sama. Toitumine sama. Sai lõpuks suure hirmuga vere analüüs tehtud. ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Kirja järgi on raske otsustada, mis võib olla taolise kaalutõusu põhjustajaks. Kutsuksin teid sestap vastuvõtule(reg: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala

Loe edasi

Suur kehakaal

Tere. Hakkasin võtma Espreta 30 mg tablette, tuli juurde kehakaal, pidev söögiisu. Paanikahoog pole raugenud, olen ikka ärevuses. Kaua peaks võtma rohtu ja kas suudan saavutada oma endise enesekindluse? ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Ilmselt peate siinkohal silmas Espiritali. Kui see ravim teile ei sobi ja esinevad kirjas toodud sümptomid, siis peate kindlasti rääkima sellest teile ravi määranud arstiga, et otsustada, kuidas ...

Loe edasi

KEHAKAAL

MIKS KEHAKAAL ALLA EI LÄHE,KUIGI ÜMBERMÕÕT VÄHENEB?OLEN KUULNUD,ET ORGANISMIS ON SIIS LIIGA PALJU VETT.MIDA TEHA?

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Kuna kirjas puuduvad andmed teie kohta(kaal, kasv, vanus, toitumisharjumused, jne), siis ei ole mul võimalik kahjuks küsimusele vastata.
Heade soovidega, dr.Ehala

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: