kas piimatalumatus? 03.02.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

Oleks selline mure, et mulle tundub,et kui tarbin piima selle puhtal kujul ja muid piimatooteid,et tekib kõhus imelik tunne ja see teeb mind nagu "paksuks". Küsimus ongi,et kes testib seda,et kas mul on laktoositalumatus või mitte? Kas perearst või on selleks mingi spetsiaalne arst?

Tänades!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Esmaselt tasuks pöörduda siiski oma perearsti poole. Seni võite proovida koos piimatoodetega tarbida laktaasikapsleid (küsige apteegist), et parandada piimatoodete seedimist.
Heade soovidega, dr.Ehala