ei ole söögi isu.. 29.01.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

olen 20 aastane noor neiu ja ühe lapse ema,probleem on selles et ma ei söö korralikult kuna pole isu,söön kord-kaks päevas ja ka seda väga vähe nagu snäkina,see eest vedelikku joon palju,häda on selles et mida ma tegema peaks et korralikult toituma hakkaks.vähe söömisega kaasnevad kõhuvalud ja ka pearinglus.

tänades ette.murelik noor neiu.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Selleks et lahendada teie probleemi, tuleb ülesse leida kõigepealt vähese söögiisu põhjus. Kui olete alati olnud väiksema isuga tuleb tervise huvides tähelepanelikult jälgida, et saaksite toidust kätte kõik organismile vajamineva. Kui eelistate korraga süüa vähe, siis tõstke teadlikult söögikordade arvu ning pöörake tähelepanu toidu mitmekülgsusele. Väga sageli on aga langenud söögiisu taga muud põhjused, sealhulgas psühholoogilised, mis vajavad vastava erialaspetsialisti nõu. Kui söögiisu langusega kaasnevad lisaks kehakaalu langus ja meeleolumuutused tuleks tulla ikkagi nõustamisele.
Heade soovidega, dr.Ehala