korraga väga palju magusat 11.12.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
Minu nimi on Aleksandra. Olen 26 aastane. Asi on selles et mul kord paari nädala tagant tekkib vajadus süüa magusat. See aga ei piirdu ühe šokolaadiga või koogiga vaid see võib olla kas või kolm šokoladi ja ka kolm( ja isegi) rohkem koogiga korraga. Seel hetkel ma ei kontrolli ennast, peatun alles siis kui hakkab halb. Selline probleem mul tekkis kuskil aasta tagasi. Siis ma sain emaks. Hakkasin väga väsima. Nüüd hakkasin käima poole kohaga tööl. Tööd ja ka kodutöid on väga palju. Ei suuda ennast välja lülitada. Ilmselt osa minu söömisprobleemist peidubki väsimuses. Ma ei saa kuidagi sellest lahti. Süüdistan ennast selles ja ka kardan kaalust juurde võtta. Palun soovitage mis sammud ma pean tegema et situatsiooni muuta.
Ettetänades
Aleksandra

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tundub, et teie söömis-sööstud on seotud väsimuse ja ülepingega. Seetõttu soovitan esimesena läbi mõelda oma päevaplaan ning leida selles kindel koht puhkusele ja ise-endaga olemisele. Väikese lapse kõrvalt pole see kerge, kuid arutades asjad läbi oma lähedastega, annab kindlasti selles osas midagi ette võtta. Kui on võimalik soovitan pöörduda konsultatsiooniks ka psühholoogi või psühhoterapeudi juurde. Teinekord aitab profesionaalne kõrvalpilk oma elule samuti asju paremini joonde seada.
Heade soovidega, dr.Ehala