Kõhukinnisus 22.10.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

TERE!
Ma ei tea kas ma esitan küsimuse õigesse kohta.Aga mul selline mure,et peale sünnitust on mul kõht väga kinni.Imetan last rinnaga ja tahaks teada kuidas võib figura tee joomine mu lapsele mõjuda.See oleks viimane võimalus,sest olen kõike proovinud ja miski ei aita.Isegi dupalaksi jõin terve suure purgi ära.See ainult mulises mul kõhus ja oligi kõik.Liigun ja joon vett palju.Keefire ja jogurteid joon.Söön korralikult.Olen mõelnud loobuda lapsele rinna andmisest,et nende lahtistite peale minna,aga pole raatsinud lapse pärast.Olen infot otsinud igalt poolt ja pole leidnud.Palun aidake või soovitage.

Aitäh!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Vaatamata sellele, et neid tõdesid ilmselt teate, alustage korrigeerimist siiski oma menüüst ja vedelikutarbimisest. Kuna toidate last rinnaga võib olla vedelikuvajadus (vesi, taimeteed) isegi kuni 2.l päevas. Sellele lisanduvalt on oluline, et ka toit oleks vedelikurikas ning mitte liialt kuiv. Piim ja jogurt lähevad minu jaoks pigem vedelikurikaste toitude hulka. Tarbige kiudaineterikkaid toiduaineid (täisteratooteid, puu-juurvilja, pisut kuivatatud puuvilja). Täpsemate soovituste saamiseks peaksite tulema vastuvõtule. Mis puudutab Figurat, siis võib see mõjuda lapse seedimisele, kuigi tegu taimsete komponentidega. Ja veel. Oluline on kogu vööpiirkonna treening ja heasse toonusesse viimine, mis võis raseduse ja sünnituse käigus nõrgemaks muutuda. Heas toonuses lihased on samuti seedimisele abiks.
Heade soovidega, dr.Ehala