Sibul, küüslauk. 06.10.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen juba aastaid söönud sibulat peaaegu iga toidu kõrvale, mingi aasta või nii tekkisid jalgadele allpoole põlvi väga väikesed täpid. Punased naha all väga tillukesed ning tasapisi on neid väga palju tekkinud juurde nagu lööve. Üks päev lugesin kusagilt, et purustatud küüslagu määrimine on nahale hea jne...Tegin kaks päeva nii, et haisesin küüslaugu järele jne...Siis päev peale seda umbes hakkas väga halb, pea käis ringi, süüa ei tahtnud midagi kõik tahtis üles tagasi tulla kohe, väsimus, magada ka ei saanud vaid lebasin nagu laip teadvusel kogu aeg mingi 3 päeva ja siis hakkas paremini minema jälle. Erilist palavikku kusjures ei olnud( Mingi vahest 37 max oli). Mõtlesin igasugu asju ja hirm oli suur kuni leidsin mingeid viiteid, et küüslauk võib seda põhjustada jne..Kusagil oli ka juttu sibula liigsest söömisest midagi sarnast ka. On see võimalik muidu? Muidu olen kogu aeg väga terve olnud ja karastunud, haigestun väga harva, heal juhul korra aastas väike palavik on.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Nahale määritud küüslauk ei olnud ilmselt teie halva enesetunde põhjustajaks. Mis puudutab aga küüslaugu liigsöömist, siis võib viimane teatud puhkudel ja teatud inimestel kutsuda esile seedetrakti kaebusi.
Heade soovidega,
dr. Ehala