liiga palju ülekaalu 02.10.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Minu isa, vanust 68 aastat, on ülekaaluline ja mitte vähe (pikkust 185, kaal u 140!). Ta seda küll terve elu olnud aga tundub, et kaalu langetamine paha ei teeks. Kunagi, u 20 aastat tagasi on ta käinud Tartus Endokrinoloogia haiglas ("Pärmivabriku haigla") ravil ja seal langetati tema kaalu väga tõhusalt mingite rohtudega ja see ka püsis aastaid. Kas praeguses vanuses, 68, tehakse veel ka selliseid rohtudega kaalu langetamist või ei? Üldine tervislik seisund on isal hea, ei kurda midagi, süda ja vereõhk ilmselt normaalsed. Millised oleks võimalused kehakaalu normaliseerida?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Taolisi haiglaravikuure praegu enam ei tehta, kuid ravimid kaalu alandamise soodustamiseks on täiesti olemas. Ravikuuridest on aga kasu vaid siis kui muudetakse ka oma menüüd. Alustada tasuks nõu küsimisega oma perearstilt. Vajadusel võite pöörduda ka minu vastuvõtule.
head soovidega, dr.Ehala