keha rasvasisalduse protsent 28.09.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul mõõdeti täna keha rasvasisaldust ja tulemuseks uskumatud numbrid - 36,5%. Olen 175 cm/67kg/26a naine. Perekonnas on tüüpiline, et rasvkude koguneb rohkem kõhupiirkonda - st peenikesed jalad, tünn nende otsas, ka puusadele ei kogune suurt midagi võrreldes kõhuga. Ausalt öeldes on mind ka ennast häirima hakanud, sest raske on olla.
Saan aru, et probleem on rohkem toitumises. Kuidas peaksin toituma, et rasvkude ei koguneks organite ümber ja kõhule?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kaalu kohapealt ei tasuks muretseda ning väikeste mõõtjatega võetud organismi rasvasisaldust saab vaadelda ainult kui orienteeruvat suurust. Selle kõrval oleks vaja mõõta ka vööümbermõõt ning puusade/vöö-ümbermõõdu suhe. Nõuandeid toitumiseks on raske anda kui ma ei tea teie praegust menüüd. Seega, kui soovite personaalseid nõuandeid, olete oodatud vastuvõtule (reg: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala