kaalu tõus. 24.09.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Pöördun suure murega, mis tekitab stressi ja sellega kaasnevalt juba probleeme nii tööl kui kodus. Nimelt - neli kuud tagasi jätsin suitsetamise maha ja nüüd kaal aga tõuseb ja tõuseb, seedimine on täiesti korrast ära´. Seedimisega on probleeme olnud pidevalt (nii nagu minu isal ja vanaemalgi-väääga aeglane ainevahetus). On ka uuring teostatud - 8 aastat tagasi öeldi, et soolikates on nagu mingisugune sõlm sees, aga pole midagi teha. Toitun tervislikult, magusat ei armasta praktiliselt üldse- väga harva. Rasvast ka ei kannata. Apteegis olevad preparaadid ka kõik juba ära proovitud, looduslikud lihtsalt ei toimi aga biscodyli küünlate ja cuttalax tilkade peale ma ju ometi jääda ei saa koguaeg?! Kui suitsetasin, vähemalt korra nädalas käisin loomulikult tualetis, nüüd aga vaid abivahendid... Muuseas toon näite - vihaga sõin ploome 2kg - paisusin nii et oi,oi aga tulemus 0. Senna tee ei toimi. Keefir, pett, supid - minu puhul mõttetu... igasugu kliisid olen söönud ja toonikuid joonud... ka kaalualandajaid ostnud... palun abi. Olen mõelnud taas suitsetama hakata - aga nii kaua juba ilma olnud... kohe ei tea mida teha.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirja põhjal ei saa siiski otsustada, mil moel teie toitumine on seotud sedeprobleemidega, kuna infot on liialt vähe. Soovi korral olete oodatud konsultatsioonile (reg: 533 18 008). Võimalik, et teil tuleb uuesti pöörduda ka täpsustavateks uuringuteks gastroenteroloogi poole.
Heade soovidega, dr.Ehala