soovin kaalu langetada 11.07.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen n, 40 a, pikkus 170, kaal 171-172kg. Soovin kaalu langetada ja tahaksin teada, kui palju kaloreid ma peaksin päeva jooksul tarbima. Olen juba mõnda aega pidanud dieeti, tarbides päeva jooksul 1500-1600 kcal, aga kaal ei lange. Toit on tasakaalustatud ja mitmekülgne. Õhtuti ei söö. Teen iga päev umbes tunniajalise jalutuskäigu, suuremale füüsilisele koormusele ei pea süda vastu.
Palun öelge, milline oleks minu jaoks õige kaloraaž.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ainuüksi kaloraaži paikapanek (langetamine) ei pruugi olla piisav efektiivseks kaalulangetamiseks. Oluline on, miks kehakaal sellisesse suurusjärku on tõusnud ning kas ja kui palju olete te varasemalt püüdnud oma kaalu kontrolli alla saada. Seda tuleb arvesse võtta. Peale kaloraaži on vaja väga täpselt paika panna ka toiduainete valik (menüü) kui ka vajadusel kaaluda lisameetmete (ravimid, jm) kasutuselevõttu. Seda kõike kirja teel ei otsusta ning soovi korral võiksite tulla vastuvõtule (tel: 533 18 008), et panna kokku teile sobilik kaalualandamise programm.
Heade soovidega, dr.Ehala