kõht valutab 26.06.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Ei tea, kas kirjutan õigele arstile, ag aloodan, et saate mind natukenegi aidata. Asi on siis selles, et mul valutab juba pikemat aega (10 päeva) alt vasakus küljes kõht. Valu lööb vahest läbi kõhu ka selga. Mul oli selline probleem ka eelmisel aastal, täpselt samasugune valu oli, võtsin siis Dida toidulisandeid ja valu kadus. Nüdd tuli tagasi. Lähen järgmisel nädalal ka perearstile, aga sooviksin ka Teie arvamust kuulda, äkki oskate aidata. Günekoloogili mure olla ei saa, sest käisin igajuhuks ka oma günekoloogi juures, kõik oli korras. See valukoht asub ka rohem üleval pool, mitte seal, kus munasaejad. Ütlen ka seda, et olen 21 a naine.

Ettetänades,
Diana

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna Dida nimeline toidulisand peaks aitama tasakaalustada soolestiku tööd, siis juhul kui viimasest oli abi probleemi leevendamisel, võib ainult oletada, et valu seostub seedekulglaga. Kuna aga kirja põhjal mingit diagnoosi siiski panna ei saa on mõistlik lasta perearstil teha kõik vajalikud täpsustavad analüüsid kuna valu on korduv ja kestnud pikalt.
Heade soovidega, dr.Ehala