raua puudus veres 28.05.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 12.a.-se poisi ema.Laps on olnud palju kordi talvejooksul haige.Pidevalt väsinud ja peavalud.Perearst avastas tal raua puuduse veres.Hetkel tarbib tablette.Sooviksin oma last toita nii,et tal oleks menüü tasakaalus.Kust kohaks võiks leida menüüks koostamise juhiseid?loomulikult ei arva ma,et peaks grammide loendamisega tegelema hakkama,aga toidu ja toitainete sobivust tahaks ikka teada.Poiss on 173 cm pikk ja kaalub 52 kg. Ette tänades.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kõigepealt võiks püüda kas siis perearsti toel leida ülesse põhjuse, mis viis rauapuuduse väljakujunemiseni, et taolist situatsiooni enam ei korduks. Tasakaalustatud toidulaua koostamiseks võiks läbi lugeda näiteks Eesti toitumis- ja toidusoovitused, mis saadaval www.terviseinfo.ee lehekülje kaudu. Vaadata võiks ka järgmist veebiväljaande varianti. lwww.terviseinfo.ee/web/failid/Laste_toidusoovitused__2008_.doc
Heade soovidega, dr.Ehala