lapse kaal 14.04.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 5 a tüdruku ema. Tüdruk on 120cm ja 35kg, väga aktiivne ja liikuv. "Tarkade" nõuandjate soovitusel oleme teinud vereanalüüsid ja need on kõik korras, suhkur normis ja kilpnääre ka... Toitudest- sööb lasteaias ja kodus ikka oma valmistatud toitu, ei anna friikaid, krõpse, saiakesi.. Vahel harva limonaadi, magusat saab ikka natuke.. Meie abikaasaga olime lapsena ka paksukesed... Tüdruk käib tantsimas ja sõidame jalgrattaga, kui ilm lubab - aktiivne ja liikuv laps on.
Kas peaksin muretsema või lootma, et kasvades muutub ka keha. Ise olin lapsena paksuke, aga hetkel norm..
Ise, vaadates oma last, ma küll väga ei muretse, aga...
Vastuse eest ette tänades - ema

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie kena kirja põhjal jääb mulje, et muretsemiseks pole esialgu põhjust. Samas võib soovi korral alati lapse menüü läbi analüüsida. Kõige tavalisemad "kurjategijad" on magusad coca-joogid, maiustused, saiakesed, jms. Oluline on pidada kinni toidukordadest ja mitte lubada näkitseda söögiaegade vahel. Tuua menüüsse enam tagasihoidliku kalorikoormusega köögi- ja puuvilju.
Heade soovidega, dr.Ehala