buliimia? 10.04.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere!

sattusin hiljuti buliimia kohta lugema- olin alati arvanud, et buliimikud on need, kes oksendavad, kuid olevat ka buliimiat, mille korral oksendamist ei esine (on?). sellest ajast olen täiesti paanikas ringi käinud, sest taipasin, et ka mina pööran oma kehale (hetkel 171cm/55kg, 20 a) liialdatud tähelepanu (ühel hetkel tundub peeglisse vaadates, et olen tõepoolest üks paksematest inimestest ja teinekord jällegi, et olen päris peenike. ja ma ei saa aru, kumb pilt õigem on, samuti ei oska normaalselt süüa- kipun äärmustesse langema) ja olen kaalualandamise eesmärgil juba paar aastat periooditi lahtisteid tarvitanud (paar nädalat tagasi ka oksendasin- meelega-, kuid see jäi ka ilmselt viimaseks korraks, mistõttu probleemiks pole).
varem pidasin end tüüpiliseks kaalu pärast muretsejaks, aga nüüd tundub, et ma ei oskagi enam süüa. kas ja kuhu peaksin pöörduma?

aitäh!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Lugedes teie kirja soovitaksin teil kellegagi oma toitumisest rääkida. Kindlasti ei saa lugeda normaalseks, et tarvitate kaalualandamiseks lahtisteid ning olete proovinud ka oksendada. Olete oma pikkuse kohta kaalunormi alumises piiris, nii et allapoole ei tohiks tervise mõttes kaal langeda. Võite küsida nõu oma perearstilt, kes teid ehk pikemalt tundes osaksb soovitada psühhiaatrit-psühhoterapeuti. Kui soovite, olete teretulnud ka minu vastuvõtule (reg: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala