Rasvaprotsent 01.04.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
Sai koju soetatud digitaalkaal mis mingi elektriimpulsiga vist mõõdab kehas rasvaprotsenti.
Probleem selles et see kaal näitab mulle keharasvamassiks numbrit ~46% mis puht loogiliselt lähenedes ei tohiks võimalik olla normaalkaalus meesterahva puhul, elukaaslasele samas näitab suht õiget(normaalset) numbrit miski 21-22.
Samas on see rasvaprotsendi number kerkinud üles järsku peale sinusiiti ning selle käigus saadud paari antibiootikumikuuri - kas haigus võib järsku rasvaprotsendi muutust põhjustada või on selline seos meelevaldne, kuidas tuleks edasi tegutseda et saada rasvaprotsent tagasi normaalseks?
Tervitused
Marek

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Normkaalu puhul ei saaks rasvaprotsent kindlasti selline olla. Miks aparaat sellist numbrit näitab ei oska öelda.
Heade soovidega, dr.Ehala