päevane kaloraaz 27.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
olen 20 aastane türuk, 156 cm pikk ja kaalun 41 kg. Kui suur peaks olema päevas tarbitav kilokalorite hulk? Praegu tarbin päevas 1000 kcal , kas seda on palju või täiesti normaalne?

vastust ootama jäädes ja teid tervitades,
Kätlin

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.

Olete oma pikkuse kohta alakaalus ning 1000 kcal päevas ei suuda pikemas perspektiivis kuidagi katta organismi vajadusi erinevate toitainete, vitamiinide-mineraalide osas. Teadmata teie päevast füüsilist koormust on kaloraaži raske täpselt paika panna, kuid peaksite seda suurendama vähemalt 500 kcal võrra päevas.
Heade soovidega, dr.Ehala