Öine söömine 26.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on selline probleem, et peaaegu igal öösel käin söömas. Nüüd on see juba korrapärane, sest ülestõustes vaatan kella ja see on alati vahemikus 00.00 - 01.00. See on kestnud järjest umbes aasta. Olen jäginud ka seda, et kui palju ma päeva jooksul liigun ja söön kuid vahet ei ole, ikka tõusen öösel üles ja sean sammud külmiku poole. Millest selline asi võib põhjustatud olla? Olen 29 aastane 162 cm pikk ja kaalun 63 kg. Püüan olla füüsiliselt aktiivne ja toituda normaalselt.
Kui oskate selliste väheste andmete põhjal midagi soovitada, oleksin väga tänulik!
Tervitades,
Kristi

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Öine söömine võib olla seotud stressi (nii teadvustatud kui teadvustama) kui ka muutustega hormoonide sünteesis, mis reguleerivad meie toitekäitumist ja unerütme. Toitumise osas võiks tähelepanu pöörata toitumisrütmile (ka sellele kas viimase toidukorra ja magamamineku vahe ei jää teie jaoks liiga pikaks e. üle 3-4. tunni). Samuti analüüsige, kas saate toiduga piisavalt täisväärtuslikke valke (sh ka loomseid valke nagu muna, piimatooted, liha) ning millise osa teie toidulaual moodustavad süsivesikud. Püüdke tõsta täisteratoodete, aed- ja puuviljade osakaalu ning langetada rafineeritud suhkruid sisaldavate toiduainete hulka (koogid, saiakased, jms). Täpsemate soovituste andmiseks peaksin nägema teie toitumispäevikut.
Heade soovidega, dr.Ehala