Kollesterool 25.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Minu probleemiks on. Mul avastati 3 kuud tagasi kollesterooli kõrge tase veres (üle riski piiri). Kõigepealt soovitati dieeti, ma ei suitseta, teen 2 korda nädalas trenni, toitun normaalselt. Dieediga võtsin alla 3 kilo. Kaalusin enne 58 kilo ja olen 24 aastane. Dieet ei andnud tulemusi. Mul mõõdeti uuesti ja kollesterooli tase veel hullem. Küsimus tekkis, meedia räägib ainult, et kollesterooli tekitaja on toitumine ja vähene liikumine. Aga tegelikult võib ju olla muud tervise hädad!!! Tahaksin Teie arvamust kollesteroolist ja mis võivad olla põhjused, miks kollesterooli tase veres on nii kõrge. Abi oodates.
Ette tänades!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ühelt poolt saab kolesteroolitaset normaliseerida muutes oma toitumis-liikumisharjumusi. Samas toodetakse suur osa meie keha funktsioneerimiseks vajaminevast kolesteroolist organismi enda kudede poolt ning on neid, kellel selles süsteemis on piltlikult öeldes vead, mis hoiavad kolesteroolitaseme veres liialt kõrge. Seda, kas see võiks ka teie puhul nii olla ei saa ma kirja põhjal öelda ning seetõttu soovitan veel kord üle vaadata oma toitumisharjumused (abiks võiks siin olla kolesterool.net). Lisaks tasuks vajadusel nõu pidada mõne kardioloogiga kui kolesteroolitase ei normaliseeru. Suunamise kardioloogile saab anda perearst.
Heade soovidega, dr.Ehala