Maitsemeele kadumine 23.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
Mure selles, et ma ei tunne toidu õiget maitset - magusat ei tunne üldse, selle asemel on kõik kibe või tundub jahune ja maitsetu. Soolast tunnen väga õrnalt. Isegi vesi on vastik. Toidu sees taban ära vast ehk ainult sibula maitse, ülejäänust ei saa midagi aru. Probleem on väga suur, sest ma olen 13 nädalat rase (naistearst ei osanud mu mure peale midagi kosta) ja ma ei suuda süüa maitsetut või suisa vastikut toitu, tean küll, et ma pean sööma, kuid mõistus ei luba. Kui pressingi endale mingi koguse alla, siis kõhtu ikka täis ei saa :(
Kas asi on rasduses või ehk selles, et mul oli kurk haige u. 2ndl tagasi, see maitsemeele streik on kestnud juba 6 päeva ja lõppu ei näi tulevat.
Ette tänades,
Stella

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui probleem on kestnud ainult mõned päevad, siis võtke veel pisut aega ja kosutage organismi, et haigusest välja tulla, sest maitsetundikkuse langus võib olla tõepoolest seotud läbipõetud infektsiooniga. Ka rasedusega kaasnevad teinekord maitsemeele muutused. Kui probleem jääb püsima tasuks pöörduda arsti poole.
Heade soovidega, dr.Ehala