kehakaal 21.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 39 aastat vana ja minu kaal on siiani püsinud ja aasta tagasi hakkasin kasutama nuvaringi, ning aastaga on viis kilo juurde tulnud. Ma ei tee küll sporti regulaarselt, sest viimsael ajal ei ole jõudu, tööl kiire, siis veel keele kursus ning lastele peab ka aega jääma. Püüan toituda tervislikult ja käin jala tööle võimalusel 45 min.
elu on muidugi stressirohke ja olen tundliku loomuga. söön ka antidepressante.

ei tea mis teha, naistearst ütles ei saa nuvaringist olla, aga midagi ju on, sest ega ma õgimisega ei tegele.
vastuse eest ette tänades,
Sirje

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Sisehaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Nuvaringi kaalutõusuga seostada ei tahaks. Alustaksin ikkagi toitumisest ja liikumisest. 5.kilo lisandumine annab põhjuse oletada, et tarbite päevas ligikaudu 100. kcal enam kui kulutate. 100 kcal võib tulla ühst liigsest võileivast, paarist liigsest šokolaadikommist jne Ühesõnaga, lisandunud 5.kilo ei pruugigi tähendada mingit ülearust õgimist. Samuti on olulised toiduajad. Seega tehke veel kord revisjon nendes asjades. Lisaks tasuks üle vaadata antidepressandi võimalikud kõrvaltoimed, sest osa antud tüüpi preparaate võivad mõjutada kehakaalu.
Heade soovidega, dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

Järsk kehakaalu tõus

Tere.
Mees 30. Tekkis probleem järsu kehakaalu tõusuga. 6 kuuga tõusis kehakaal 15 kilo ja iga kuuga kehakaal tõuseb. Liikumine sama. Toitumine sama. Sai lõpuks suure hirmuga vere analüüs tehtud. ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Kirja järgi on raske otsustada, mis võib olla taolise kaalutõusu põhjustajaks. Kutsuksin teid sestap vastuvõtule(reg: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala

Loe edasi

Suur kehakaal

Tere. Hakkasin võtma Espreta 30 mg tablette, tuli juurde kehakaal, pidev söögiisu. Paanikahoog pole raugenud, olen ikka ärevuses. Kaua peaks võtma rohtu ja kas suudan saavutada oma endise enesekindluse? ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Ilmselt peate siinkohal silmas Espiritali. Kui see ravim teile ei sobi ja esinevad kirjas toodud sümptomid, siis peate kindlasti rääkima sellest teile ravi määranud arstiga, et otsustada, kuidas ...

Loe edasi

KEHAKAAL

MIKS KEHAKAAL ALLA EI LÄHE,KUIGI ÜMBERMÕÕT VÄHENEB?OLEN KUULNUD,ET ORGANISMIS ON SIIS LIIGA PALJU VETT.MIDA TEHA?

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Kuna kirjas puuduvad andmed teie kohta(kaal, kasv, vanus, toitumisharjumused, jne), siis ei ole mul võimalik kahjuks küsimusele vastata.
Heade soovidega, dr.Ehala

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: