Suur kaal 18.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen momendil 34 a ja viimastel andmetel kaalun 141kg. Olen terve elu olnud trullakam. Kaalus hakkasin juurde võtma pärast lapse sündi. Rasestudes olin 86kg ja kahe aastaga tõusis kaal 134kg. Olen olnud kaalujälgija, mille tulemusena võtsin kaalust alla 18 kg ja sain maovaevused, mis annavad ennast aeg-ajalt tunda, kuid millele olen saanud tabletiravina leevendust.
Olen käinud ka endokrinoloogi juures, kus diagnoosiks oli ülesöömisest tingitud rasvumine.
See, et kaalun momendil 141kg tuli välja ema juures kaalule astudes. Kuigi riideid kannad endiselt samu mida 119kg kaaludes. Suur number aga ehmatas ära.
Üldiselt ei saa öelda, et olen suur sööja ja söögist lohutust ei otsi. Küll aga armastan magusat, mida nüüd viimasel ajal olen hakanud piirama.
Trenni ei tee ja ajaliselt pole sinna võimalik ka minna.
Kas peaksin oma suure ülekaalu tõttu tarvitama mingeid ravimeid, lisaks menüü korrigeerimisele või peaks lootma menüü muutmisele ja üritama omal käel toime tulla.
Vastust ootama jäädes.

Anneli Tartust

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Sisehaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna suure kaalunumbri ja rasvumisega kaasuvad varem või hiljem ka terviseprobleemid, siis arstina soovitan kidlasti midagi ette võtta. Kilod ei kasva mittemillestki, kuid see miks kaal suureneb võib eri inimeste puhul olla erinev. Teie kirja põhjal tundub teie kaalutõus olevat seotud magusasöömisega. Soovitan alustada sellest, et vaadata üle, kas teie menüü muus osas on paigas ja seeläbi organismile tagatud ka vajalikud toitained,vitamiinid-mineraalid. Tasakaalustades oma menüü, langeb tavaliselt ka magusavajdus. Oma toitumise analüüsimise ja muutmise kõrval on oluline tõsta füüsilist koormust. Usun, et hea tahtmise juures on meil kõigil võimalus planeerida oma päeva kasvõi 20-30. minutilist jalutuskäiku. Mis puutub tablett-ravisse, siis on viimasest kasu kui sellele lisanduvad muutused elustiilis. Kui soovite abi oma menüü ülevaatamisel, olete teretulnud vastuvõtule.
Heade soovidega, dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

Kaal

Tere! Olen 14.aastane 165 cm pikk ja kaalun 58 kg on see normaal kaal?

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
See on igati normaalne kaal.
Parimatega,
dr.Ehala

Loe edasi

Kehakaal

Tere! Olen 14 aastat vana, pikkus 154cm ja kaal73 kg. Kas see on normaalne kaal sellises vanuses?

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Kuigi taolises vanuses võib kaal tüdrukutel päris palju kõikuda, aga antud näit on toodud pikkuse kohta siiski suur. Soovitan oma liikumis- ja toitumisharjumused põhjalikul üle vaadata ning ...

Loe edasi

suur ülekaal

tere!Minu tütar on väga ülekaaluline. ta on 11 a 164cm pikk ja kaalub 70 kg.
mida teha. ta ei käi küll trennis aga on kodus väga aktivnee. ta sööb natukke rohkem kui peaks . ta on väljast poolt ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Kirja teel on antud juhul nõuannete andmine raske, sest mul oleks vaja enam teada nii lapse, aga ka kogu teie pere toitumisest. Oluline on ka see, millise aja vältel kaal on tõusnud ja kuidas ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: