Trenn ja toitumine 06.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Äkki oskate soovitada, mida süüa kui teha trenni. Teen vähemalt kolm korda kodus trenazööril trenni, aga tahaks teada millistele toiduainetele tähelepanu pöörata kui tahaks kaalu alandada, mitte lihast kasvatada. Kui palju aega enne ja pärast trenni ei tohi süüa ja mida ei tohi süüa? Või oskate soovitada kelle poole pöörduda.
Aitäh!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kõige üldisem nõuanne on see, et kui soovite kaalus alla võtta peab päevane energiakulu olema suurem kui seda on toiduga saadud energia. Tedmata kaalu ja pikkust on raske öelda, milline võiks olla teie päevane vajalik kaloraaž. Kindlasti on see treeningpäevadel pisut suurem kui teistel päevadel. Veel saan üldisematest nõuannetest lisada, et kõige esmaselt tasub üle vaadata toiduainete rasvaprotsent (vajadusel vähendada). Samuti tasub vähendada magusa kui ka rafineeritud toidu osakaalu oma menüüs ning panna paika kindel toitumisrütm, mis on kohandatud teie ajakavaga. Individuaalseks nõustamiseks on parem pöörduda mõne personaaltreeneri poole, kes oskab teha just teie jõudlusele vastava treeningkava ning sinna juurde kuuluvalt anda toitumissoovitusi. Taoliste teenuste kohta on infot internetis. Personaalselt antud hetkel kedagi soovitada ei oska.
Heade soovidega, dr.Ehala