Suur söögiisu 04.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure, et peale sünnitust kaalusin 73 kg / 173cm aga nüüd kui laps on juba 4 ja poole kuune kaalun 78kg. Terve päeva ainult sööks mingit dieeti kah ei saa vist teha kuna toidan rinnaga.Aga ma tunnen et iga päevaga läheb asi aina hullemaks Tahaks üha rohkem ja rohkem süüa.Kui hommikuti suudan end veel vaos hoida siis õhtul teen kõik tasa.Ise olen 23 aastane.Äkki on mingi dieet millest võiks rinnaga toitev ema kinni pidada.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ennem kui määrata mistahes dieeti tuleks ikkagi kindlaks teha, millest taoline pidev kasvav söögiisu tingitud on. Kas see on seotud valede valikutega või hoopis võimaliku stressiga või on põhjus milleski muus. Kirja teel on seda raske otsustada. Seega tuleks eelkõige üle vaadata menüü: toitumisrütm ja toiduained, mida sööte. Kui vajate selles abi, olete teretulnud vastuvõtule.
Heade soovidega, dr.Ehala