Hingeõhk 14.02.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on pisut sellistsorti teema, mida ei osanud otseselt ühegi teema alla liigitada. Probleem seisneb nimelt selles, et hommikuti tuleb mul suust suhteliselt jubedat lõhna. Tahtsin küsida, et kas see võib olla kuidagi toitumisega seotud? Hambaid pesen korralikult hommikuti-õhtuti, see hingeõhk on aga selline vänge happelaadi lõhnaga.
Sooviksingi teada, millest üldsegi võib tekkida halb hingeõhk ning mida selle probleemiga peale hakata?
Kui oskate aidata, siis suur aitäh teile!
Jõudu ja jaksu!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kõige esmaselt võib halb hingeõhk olla seotud katkiste hammaste kui igemete probleemidega. Sageli annavad ebameeldivat hingeõhku näiteks aga ka mao- sooletrakti probleemid. Laske üle kontrollida oma hambad-igemed ja kui seal on kõik korras, tasuks edasi nõu pidada oma perearstiga.
Heade soovidega, dr.Ehala